Powierzchnia do malowania musi być czysta i sucha, wolna od pyłów, tłuszczu, zanieczyszczeń i grzybów. Wewnętrzne tynki i płyty gipsowo – kartonowe gruntować podkładem
Czyste linie, doskonałe rogi, gładkie wykończenie to elementy na które zwróci profesjonalna ekipa malarska.
Jeśli wykonujesz prace malarskie samemu zapoznaj się pierw z przedstawionymi poniżej technikami malarskimi, aby cieszyć się z ostatecznego efektu.
Potrzebne wyposażenie
Wyposażenie dodatkowe
Przed przystąpieniem do pracy pędzel i wałek należy dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą (dotyczy to również nowych pędzli i wałków).
Zanurz 2/3 pędzla w farbie. Wyciągnij pędzel i niech nadmiar farby skapie. Można również ją usunąć przeciągając pędzel o krawędź puszki.
Rozwałkuj dokładnie farbę w kuwecie, aby cały wałek nabrał farbą.
Odcinanie jest to technika dzięki, której otrzymamy proste linie w rogach i kątach. W tym celu zalecamy użycia pędzli ściętych (np.: Dynamic HB188005).
Alternatywnie można użyć Euromal do odcięć (np. Dynamic AZ643204)– jest to świetne urządzenie do odcięć wokół futryn drzwi i okien, w rogach ścian i pod sufitem
Pomaluj sufit pamiętając, aby malować w jednym kierunku (od okna). Należy pamiętać, aby nie malować suchym wałkiem.
Aby ułatwić sobie pracę zalecamy użyć farbę SCALA Ceiling Paint Anti Reflex, która w trakcie aplikacji jest różowa, a po wyschnięciu jest biała. Dzięki temu wszystkie fragmenty sufitu zostaną pomalowane. Specjalna formuła minimalizuje nierówności i zapobiega kapaniu farby.
Rozprowadź farbę na ścianie za pomocą wałka w kształt litery „W”.
Następnie bez odrywania wałka od ściany wypełnij literę W.
Pracuj wzdłuż pokoju od jednej strony do drugiej.